Cześć!

Nazywam się Honka Tymiec.

Urodziłam się w 1989 roku i od razu wruszyłam w podróż do nieistniejącej chwilę później Czechosłowacji. Od tego czasu jestem w drodze non stop. Przejechałam 18 letnim Oplem Kadetem przez Ukrainę, Mołdawię i Rumunię. Pociągiem dotarłam na Krym. Autostopem jeździłam po Bałkanach, Europie Zachodniej, Maroku i Bliskim Wschodzie. Mieszkałam w kingstońskim getcie na Jamajce. Żyłam na plaży hipisów na Teneryfie. Tajlandię i Laotańskie bezdroża zwiedziłam z rocznym synkiem w nosidle.

Podróżniczą pasję rozwijałam studiując Turystykę i Rekreację na krakowskim AWFie. Od 2015 roku pracuję jako pilot wycieczek, układam autorskie programy wypraw, zarażam podróżniczą pasją podczas motywacyjnych pogadanek. Ponadto piszę artykuły, prowadzę bloga, prelekcje z podróży i warsztaty.

W podróży najbardziej cenię sobie spotkanie z drugim człowiekiem, naturą i możliwość smakowania lokalnej kuchni.

Propaguję turystykę świadomą, odpowiedzialną, w której szanuje się miejscowe obyczaje, dba o to by środki pieniężne docierały do lokalnych przedsiębiorców, nie traktuje zwierząt jak atrakcji turystycznych.

Prywatnie wraz z wspaniałym partnerem wychowuję 3 letniego syna, ćwiczę jogę, medytuję, zachwycam się zapachami i smakiem wegetariańskich potraw, zatapiam się w książkach i wynurzam by póki co nieporadnie, zabrzdękać na ukulele. Uwielbiam lato, zieleń i netflixa.

Co mogę dla Ciebie zrobić?